Οι καλλιτέχνες Drag αργά, αλλά σταθερά, κυριαρχούν στο TikTok, το οποίο είναι το νούμερο ένα κοινωνικό δίκτυο αυτή τη στιγμή. Με το casting πολλών δημοφιλών drag queen του TikTok στην 15η σεζόν του RuPaul’s Drag Race, αυτή η αυξανόμενη τάση γίνεται ακόμη πιο εδραιωμένο γεγονός. Κατά τη διάρκεια της συναρπαστικής διπλής πρεμιέρας της σεζόν 15 του Drag Race –στην οποία ήταν προσκεκλημένη κριτής η Ariana Grande– πολλές βασίλισσες σχολίασαν ότι θα γίνουν viral στο TikTok.

Ποιες, όμως, είναι οι βασίλισσες με τους περισσότερους ακόλουθους στο TikTok αυτήν τη στιγμή;

Blogueirinha (@i_blogueirinha) – 1,2 εκατομμύρια ακόλουθοι.


Kyne (@onlinekyne) – 1,4 εκατομμύρια ακόλουθοι


Trixie Mattel (@trixiemattel) – 1,5 εκατομμύρια ακόλουθοι


Saltina Shaker (@saltinashaker) – 2 εκατομμύρια  ακόλουθοι


Grag Queen (@gragqueen) – 2,2 εκατομμύρια ακόλουθοι


Bob the Drag Queen (@bobthedragqueen) – 2,7 εκατομμύρια ακόλουθοι


Gloria Groove (@gloriagroove) – 3,5 εκατομμύρια ακόλουθοι


Sugar and Spice (@sugarandspice) – 7,6 εκατομμύρια ακόλουθοι


Pabllo Vittar (@pabllovittar) – 8,4 εκατομμύρια ακόλουθοι


Plastique Tiara (@plastique_tiara) – 11,2 εκατομμύρια ακόλουθοι